6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 18

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 18

6. Sınıf Matematik ders kitabının 18. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Öğün Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 18. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 18. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 18

..işleminin sonucu kaçtır?

…toplamını bulunuz.

Bir kırtasiyede 10 deste uçlu kalem ve her kalemin içinde de onar uç bulunmaktadır. Bu kırtasiyede bulunan toplam uç sayısını üslü ifade olarak yazınız.

Ozan, harçlıklarından artırdığı parasını, istediği ayakkabıyı almak üzere kumbarasında biriktiriyor. Ozan, kumbarasına ilk gün 2 TL atıyor. Her gün bir önceki gün biriktirdiği parasının 2 katı kadar para biriktirebilen Ozan’ın bir haftanın sonunda kumbarasında kaç TL biriktirebileceğini üslü ifade olarak yazınız.

Satranç oyununun nasıl ortaya çıktığı konusunda birkaç efsane mevcuttur. Bunlardan biri buğday tanesi efsanesidir. Rivayete göre kralın biri emri altındakilerden bir oyun yapmalarını ister. Bunun üzerine vezirlerden biri satranç oyununu tasarlayarak kralın huzuruna çıkar. Kral bu oyunu beğenir ve “Dile benden ne dilersen!” diyerek veziri ödüllendirmek ister. Vezir bir miktar buğday istediğini belirtir ancak bunu satranç tahtasındaki 1. kareye 1 buğday, 2. kareye 2 buğday, 3. kareye 4 buğday, bir sonraki kareye ise bir önceki karenin içindeki buğday tanesi sayısının 2 katı olacak şekilde istediğini söyler.
Sizce kral, vezire istediğini verebilmiş midir? Söyleyiniz.

  • Cevap:

6. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.