6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 359

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 359

6. Sınıf Matematik ders kitabının 359. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 359. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 359. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (2.Kitap) Sayfa 359 Cevabı

SORULAR

Aşağıda ayrıt uzunlukları verilen dikdörtgenler prizması şeklindeki depolardan hangisi en az 1000 litre su alır?

A) 20 cm, 30 cm ve 40 cm
B) 1 m, 2 m ve 3 m
C) 1,2 m, 1 m ve 0,5 m
D) 60 cm, 100 cm ve 80 cm

Gökhan; yapımında 600 cm3 su kullandığı limonataya, kullandığı suyun 1/4’i kadar limon suyu ve 150 mL sıvı şeker ekliyor. Buna göre Gökhan kaç litre limonata elde eder?

Arzu, 23 adet 500 mililitrelik pet şişelerde bulunan suyu 1 litrelik cam şişelere boşaltmak istiyor. Bu şişeler tam olarak doldurulacağına göre Arzu’nun kaç adet şişeye ihtiyacı vardır?

İsmail’in odasındaki kalorifer peteğinin vanasından su damlamaktadır. İsmail, su damlatan bu vananın altına 0,75 litrelik su alabilen ölçekli bir kap koyar. İsmail, bu kabın etrafına su taşmadan en fazla kaç saat sonra boşaltılması gerektiğini hesaplamak için bir ölçüm yapar ve vanadan dakikada 2 mL su aktığını görür.
Buna göre İsmail bu kabı en fazla kaç saat kaç dakika sonra boşaltmalıdır?

  • Cevap:


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.