6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 314

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 314

6. Sınıf Matematik ders kitabının 314. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 314. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 314. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (2.Kitap) Sayfa 314 Cevabı

SORULAR

Yanda kareli zemin üzerindeki bir bölgeye ait kroki verilmiştir. Eş karesel bölgelerin bir kenar uzunluğu 2 metreyi gösterdiğine göre yeşil alanların toplamını, yolun ve kaldırımın alanlarını hesaplayınız.

Pelin’in kartonlardan kestiği birbirinin aynısı olan paralelkenarsal ve dik ikizkenar üçgensel bölgelerle yapacağı süsleme yanda verilen şekildeki gibidir.
IABI = IBCI = 5 cm ise
Pelin 10. adımın sonunda süsleme için kaç santimetrekare karton kullanır?

Kenan, kış aylarında sokakta kalan hayvanlar için kenar uzunlukları yukarıda verilen yan yüzleri aynı dikdörtgensel bölgelerden, ön ve arka bölümleri aynı üçgensel bölgelerden oluşan bir barınak yapacaktır.
Barınağın alt kısmı hariç tüm yüzeyi kumaşla kaplanacağına göre Kenan’ın en az kaç metrekare kumaşa ihtiyacı vardır?

  • Cevap: 


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.