6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 231

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 231

6. Sınıf Matematik ders kitabının 231. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve MEB Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 6. Sınıf Matematik ders kitabının 231. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
6. Sınıf Matematik ders kitabının 231. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (1.Kitap) Sayfa 231 Cevabı

SORULAR

Yukarıda bir çay bardağı ve kahve fincanının aldığı sıvı miktarları verilmiştir. Günde 8 çay bardağı çay, 2 kahve fincanı kahve içen Sinan 5 günde toplam kaç L çay ve kahve içer?

Yarım litrelik serum 2 saatte bitecek şekilde damlamaktadır. Buna göre bir dakikada kaç mL serumun damlayacağını bulunuz.

Yanda, damacananın toplam kaç litre su aldığı verilmiştir.5 kişilik bir aile günde ortalama  6 dm3 su içmektedir. Bu ailenin 19 haftada kaç damacana su içeceğini bulunuz.

100 tane 0,33 L’lik meyve suyu kutusu dikdörtgenler prizması şeklindeki bir koliye boşluk kalmayacak şekilde yerleştiriliyor.Kolinin hacmi kaç desimetreküptür?

Suyun kesileceğini duyan Neziha teyze, yukarıdaki boş kapları suyla doldurmak istiyor. Toplamda kaç litre suya ihtiyacı vardır?

Aşağıdaki sıvı ölçülerinden hangisinin miktarı en azdır?

Bir dikdörtgen kabın içi … ’i su ile doldurulacaktır. Buna göre kaç litre suya ihtiyaç vardır?

Ayça’nın yaptığı 5 litre hoşafın .. ’si sürahiye konuyor. Bu sürahiden 200 mililitrelik su bardağıyla kaç bardak hoşaf doldurulabilir?

  • Cevap


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.