10. Sınıf Matematik Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 211

10. Sınıf Matematik Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 211

10. Sınıf Matematik ders kitabının 211. sayfa cevapları yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) müfredatına uygun şekilde hazırlanmış olan ve Aydın Yayıncılık tarafından dağıtımı üstlenilen 10. Sınıf Matematik ders kitabının 211. sayfası haberimizde detaylı olarak sizlere sunulmuştur.
10. Sınıf Matematik ders kitabının 211. sayfasının yanı sıra sitemiz üzerinden diğer sayfa cevaplarına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Eğer istediğiniz sayfa sitemizde yer almıyorsa yorum kısmından istekte bulunarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nesibe AYDIN, Ahmet CAMUS, Mutlu KAYA tarafından 322 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Bora SENGER tarafından yapılmış.

SORULAR

n kenarlı bir düzgün çokgende bir iç açının ölçüsünün 2 katı, bir dış açının ölçüsünün 7 katına eşittir. Bu çokgenin kaç kenarlı olduğunu bulunuz.

“19. Şekil ” deki ABCDE düzgün beşgen, BFC eşkenar üçgendir. x + y toplamının kaç derece olduğunu bulunuz.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 211 Cevabı


Kaynak: Evvelcevap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.